Kerstproject 2025

Kerstproject 2025

Hoelang nog? Waar, waarom? Wie?

Uit de diepte.

Wat zou ik roepen?

Heb genoeg geroepen.

Jou roep ik –

in het holste van de nacht.

Zo begint het kerstoratorium Nieuw Begin dat wij tijdens kerst in de vieringen van de Johannescentrumgemeente zullen zingen. Omdat dit een projectkoor is, nodigen wij jullie van harte uit om mee te doen. We zingen op de dinsdagavond vanaf 28 oktober, en beginnen om 20:15 in het Johannescentrum, Utrecht Overvecht. Het gebouw staat aan de Moezeldreef 400, ingang aan de rechterkant (Margaretha van Parmadreef).

Wil je meedoen, geef je dan op bij Wilma van der Hout, wilmavanderhout@3bgw.nl. 

Zangervaring is niet noodzakelijk, kom gewoon lekker zingen!

Achtergrond informatie over het oratorium

Het kerstoratorium “Nieuw Begin” van Huub Oosterhuis is een bijzonder liturgisch en poëtisch werk dat het kerstverhaal op een eigentijdse, spirituele en maatschappelijk betrokken manier vertelt. Het is geschreven door Oosterhuis en op muziek gezet door Tom Löwenthal.


🌟 Waar gaat “Nieuw Begin” over?

Het oratorium draait om de geboorte van Jezus als een radicaal nieuw begin voor de mensheid. Maar het is méér dan een traditionele vertelling van het kerstverhaal:

  • Het verbindt oudtestamentische profetieën met de actualiteit van vandaag.
  • Het benadrukt thema’s als:
    • Bevrijding van onderdrukten
    • Rechtvaardigheid
    • Gods aanwezigheid in kwetsbaarheid
    • Hoop voor wie geen hoop meer heeft

Oosterhuis gebruikt krachtige, poëtische taal om de menselijke ervaring van verlangen, lijden en verwachting te verwoorden. Zijn teksten zijn vaak rauw, intens en vol mystiek.

Het album is ook op Spotify te beluisteren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.